Przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami

Rainbow to przedszkole dla dzieci z niepełnosprawnościami, które uczy maluchy tolerancji, empatii oraz zrozumienia potrzeb drugiego człowieka. Przygotowaliśmy szeroką ofertę terapii i zajęć w przedszkolu dla dzieci z niepełnosprawnościami, dzięki czemu dzieci podczas przebywania w placówce mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia terapeutów, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. W przedszkolu artystyczno-językowym Rainbow prowadzone są między innymi zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju WWR, integracji SI i terapii sensorycznej, wsparcia psychologicznego i logopedycznego oraz ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pomagamy rodzicom i opiekunom dzieci w dobraniu dopasowanych do potrzeb maluszków zajęć, które pozwolą pracować z wadami, trudnościami lub wyzwaniami rozwoju.

Zalety przedszkola dla dzieci z niepełnosprawnościami

Dzięki prowadzeniu zajęć terapeutycznych dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, przedszkole Rainbow wspiera w maluchach akceptację, tolerancję, wrażliwość oraz otwartość. Dzieci poznając dolegliwości swoich kolegów, stają się chętne do pomocy i pełne zrozumienia i empatii. Wzajemnie przełamują swoje bariery i ograniczenia, uczestniczą w postępach terapii, co wpływa na nie motywująco. Dzieci z niepełnosprawnością czują się zaakceptowane przez rówieśników, otwierają się na udział w społeczeństwie i aktywnie angażują się w przedszkolny świat.