Terapia sensoryczna w przedszkolu

Terapia sensoryczna w przedszkolu Rainbow to zajęcia ukierunkowane na naukę odpowiedniego reagowania na bodźce i wrażenia zmysłowe. Terapia sensoryczna prowadzona jest w formie zabawy, która rozwija u maluchów pracę mózgu, rozwija zmysły i pobudza układ nerwowy – pozwalając mu poprawnie reagować na bodźce. Dzięki temu, że Rainbow powstało jako przedszkole z warsztatami plastycznymi, muzycznymi oraz szeroką ofertą terapii dostosowanych do potrzeb dzieci, wychowuje maluchy wrażliwe na sztukę, otwarte na świat oraz pełne empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka. Zaburzenia integracji sensorycznej nie mijają samoczynnie, dziecko z nich nie wyrasta – dlatego tak ważna jest szybka reakcja rodziców na obniżony poziom koordynacji ruchowej dziecka, trudności z koncentracją, opóźniony rozwój mowy, wrażliwość na bodźce czy trudności w adekwatnym do sytuacji zachowaniu.

Terapia SI

Skuteczna terapia Integracji Sensorycznej powinna zostać zróżnicowana do indywidualnych potrzeb dziecka. Istnieje szereg zajęć, które przynoszą pozytywny efekt w zaburzeniach sensorycznych – należą do nich zajęcia ruchowe, motoryka małej reki i ćwiczenia precyzyjnych ruchów dłonią, zajęcia taneczne i rozwijające czucie własnego ciała, równowagę, reakcję na bodźce. Terapia sensoryczna to także zabawy na huśtawkach, odkrywanie konsystencji, form i dźwięków różnych przedmiotów – także codziennego użytku.