Przedszkole z logopedą

Rainbow to niepubliczne przedszkole z logopedą, które organizuje zajęcia wspierające rozwój mowy, poprawnej wymowy i wypowiadania głosek. Terapia logopedyczna może być łączona z zajęciami rytmicznymi w przedszkolu, podczas których dziecko uczy się odpowiednio akcentowania, wyczucia taktu oraz naśladowania dźwięków wydawanych przez instrumenty muzyczne. Wspieranie rozwoju mowy może się odbywać także przez pobudzanie ruchliwości narządów artykulacyjnych – zajęcia mają formę gier i zabaw kształtujących prawidłową mowę i usunięcie zaburzeń lub zakłóceń komunikacji. Logopeda jest w stanie zdiagnozować stan artykulacji i motoryki narządów ruchu, zalecić zajęcia indywidualne i pracę z dzieckiem w domu. Przedszkole z logopedą polecane jest także dzieciom porozumiewającym się bez dysfunkcji – zajęcia mają na celu wprowadzenie działań profilaktycznych.

Jak wyglądają zajęcia z logopedą w przedszkolu?

Zajęcia logopedyczne w przedszkolu mogą mieć charakter indywidualny lub grupowy – zależy to od problemu, jaki został zdiagnozowany. Terapia logopedyczna ma formę zabawy, na przykład dźwiękonaśladownictwa, gier słownych, robienia śmiesznych min, dmuchania baniek, zabaw ze słomką lub śpiewania – wszystko po to, by rozluźnić aparat mowy, usprawnić pracę języka i ułatwić dziecku prawidłową artykulację i mowę.