Terapie przedszkola językowo-artystycznego Rainbow

W przedszkolu językowo-artystycznym Rainbow prowadzimy terapie i zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami różnego typu.

Zapewniamy fachowe wsparcie:

•  logopedyczne,
  •  psychologiczne,
  •  z zakresu SI,
  •  z zakresu WWR.

Zajęcia terapeutyczne w naszej placówce prowadzone są pod okiem specjalistów posiadających stosowne uprawnienia oraz certyfikaty. Dodatkowe wsparcie dla podopiecznych przedszkola Rainbow wynika z troski o ich właściwy rozwój oraz umożliwienie uczestnictwa w standardowych zajęciach dedykowanych dzieciom zdrowym.

Uczymy przy tym naszych podopiecznych tolerancji oraz empatii wobec niepełnosprawnych rówieśników. To doskonała okazja do wyrobienia w dzieciach odpowiednich odruchów i poszerzenia ich wiedzy z zakresu pomocy osobom słabszym i potrzebującym.

dziewczynka z zabawką

wychowawczyni z dziećmi

Czy warto skorzystać z naszych terapii?

Zajęcia terapeutyczne prowadzone w naszej placówce to szansa na wyrównanie różnic rozwojowych i odblokowanie dziecka z niepełnosprawnością. Dzięki prowadzonym przez nas ćwiczeniom rehabilitacyjnym poprawia się jego sprawność ruchowa i manualna. Z kolei terapia z psychologiem czy logopedą pozwala już na wczesnym etapie rozwoju zmniejszyć bądź nawet całkowicie wyeliminować wady wymowy i trudności z mówieniem.

Bardzo ważnym elementem terapii są zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, które wspierają dzieciaki w odbieraniu bodźców, ich właściwym przetwarzaniu oraz przekładania ich na konkretną wiedzę czy czynności.

Jeśli Twój maluch ma problemy z koncentracją, wadę wymowy, nie potrafi dostosować się do innych, cierpi na trudności związane z poruszaniem się, skontaktuj się z nami!