Zajęcia teatralne w przedszkolu

Zajęcia teatralne w przedszkolu Rainbow to jedna z aktywności dla dzieci, która rozwija w nich kreatywność, wyobraźnię, mowę i ćwiczy pamięć. Maluchy uczą się odpowiedzialności za podjęte zobowiązania – wyrecytowanie wierszyka, wcielenie się w rolę oraz współpracowanie w grupie to dla nich nowe doświadczenia. Pierwszy raz doświadczają tremy, kiedy program zajęć teatralnych ma zostać zaprezentowany publiczności, na przykład z okazji dnia Babci lub Dnia Nauczyciela. Zabawa w teatr jest łączona w naszym przedszkolu z nauką języka angielskiego – dzieci uczą się i śpiewają piosenki w języku angielskim, wchodzę w rolę bohaterów tych piosenek. Dzieci lubią zajęcia teatralne, ponieważ mają możliwość wykorzystać zdobyte doświadczenie i połączyć je z własnym doświadczeniem i kreatywnością.

Kółko teatralne dla maluchów

Zajęcia teatralne nazywane także kółkiem teatralnym dla maluchów jest elementem wychowania przez sztukę i daje możliwość zaprezentowania na żywo umiejętności zdobytych podczas różnych aktywności w przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczące w zajęciach teatralnych na ogół bardzo poważnie podchodzą do roli, prób oraz samego spektaklu. Rodzi to w nich wiele obserwacji i ciekawość doświadczenia sztuki teatralnej, co z kolei może się wiązać z pierwszymi wycieczkami i wyjazdami bez rodziców do miejsc publicznych – teatrów i operetek. Dzięki temu dzieci uczą się odpowiedzialności, stają się odważniejsze i ciekawe otaczającego je świata.