Zajęcia taneczne w przedszkolu

Zajęcia taneczne w przedszkolu Rainbow odbywają się w salce przeznaczonej do zajęć ruchowych, co przekłada się komfort dzieci uczestniczących w zabawach łączących taniec i muzykę. Zajęcia taneczne, podobnie jak warsztaty plastyczne w przedszkolu rozwijają u dzieci wrażliwość i estetykę. Maluchy uczą się obcowania z dźwiękiem, rozwijają umiejętności zdobyte podczas zajęć rytmicznych – potrafią skoordynować aktywność fizyczną z taktem muzyki. Taniec jest doskonałą formą aktywności, która rozwija u dzieci sprawność fizyczną, koncentrację, koordynację ruchową oraz poprawną postawę sylwetki. Dla maluchów ruch i aktywność fizyczna oznacza możliwość wyrażenia siebie, oczyszczenia się z emocji lub myśli oraz zabaw w grupie. Przedszkole organizuje okolicznościowe programy taneczne, na które zapraszani są rodzice i opiekunowie.

Taniec jako zabawa ruchowa

Zajęcia taneczne organizowane przez przedszkole uczą dzieci wystąpień publicznych – przed innymi grupami lub rodzicami. Maluchy ćwiczą układy kroków i koordynację ruchową dopasowaną do muzyki, rozwijają również poczucie wspólnoty grupowej i wzajemnego wspierania się. W zależności od rodzaju muzyki podczas zajęć tanecznych dzieci mogą się wyciszyć, dać upust emocjom lub wręcz przeciwnie, rozbudzić. Występy taneczne wiążą się ze strojami do tańca, co dla maluchów jest niezwykłą atrakcją.